%100 BİTKİSEL ÜRÜN KANDIRMACASI

Bitkisel veya  doğal ürün pazarlamasında en çok başvurulan yollardan biri de müşteriye ürünün %100 bitkisel veya doğal olduğunun söylenmesidir. Bu yüzden almayı düşündüğünüz ürünün  gerekli sertifikalara sahip olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Ürün içeriğini bilmediğiniz için  ürünle ilgili olumlu veya olumsuz bir yorumda bulunamazsınız..O zaman,reklamda anlatıldığı kadarını anlar ve size gösterilen ve görmeniz gerektiği kadarını görürsünüz.Bu da ürünlere ederinden fazla değer vermenize neden olur.Yani kimyasal olan ve diğer kimyasal ürünerden hiçbir farkı olmayan ancak marka yüzü olarak çok bilinir bir kişiyi kullanan firma size ürün  içeriğinden hiç bahsetmeden ürüne bir cazibe katarak kandırmaktadır.

İlk paragrafta bahsettiğim kimyasal ürün oyununa düşmeyen  insanları şimdi de bitkisel,doğal arayışına girince kandırıyorlar.Peki ben bunları size neden anlatıyorum?Doğruları öğrenin ki kandırılmayın. Çünkü yüzde yüz bitkisel ürün veya yüzde yüz doğal ürün diye bir ürün yoktur.Hammadde olarak fabrikaya giren ürün içerikleri belli bir formata girmesi için sentetik işlemlerden geçmektedir ve böylece ürün ilk halini kaybetmekte ve doğallıktan uzaklaşmaktatdır.Burada karşımıza şöyle bir soru çıkıyor: Ne Kadar Doğal ? 

İyi derecede bir bitkisel ve doğal içerikli ürünün en az %80-95 oranında bitkisel ekstratlar ile üretilmiş olması gerekmektedir.Bu iyi derecede ve kabul edilebilir bir orandır.Örneğin yüzde 90 oranında bitkisel içerikli bir ürünün yüzde 10 luk kısmı doğala en yakın organik kimyasallardan oluşuyorsa bu ürünü diğerlerinden ayıran en önemli özelliktir.Çünkü organik kimyasallarkendi vücudumuzdan tutun da  dünyada kullanılan tüm ilaçlardabulunmaktadır;yani DOĞALA EN YAKIN VE ZARARSIZDIR.

Sizi duyuyor gibiyim Peki ne kullanmamızı tavsiye edersiniz?

 

Ersağ sizin için araştırdığım ve yüzde 94 oranında bitkisel içerikli olan ve yüzde 6 oranında organik kimyasal içeren bir ürün grubudur.

Ersağ  temizlik ve kozmetik ürünlerinin içeriğinde kullanılan bazı girdiler organik kimyasaldır. Örneğin 1 Litrelik ürünümüzün içerisinde 0,6 dan başlayarak organik kimyasallar bulunmaktadır. Dolayısıyla içerisindeki diğer bileşenler organik ve bitkisel içerikten ibarettir. Ancak bir ürüne doğal yada bitkisel diyebilmemiz için hiçbir sentetik işlemden geçmemesi gerekmektedir. Dolayısıyla ürünlerimize %100 doğal yada bitkisel dememiz yanlış olur.

Ersağ'a üye olarak Ersağ'ın 100 'ün üzerinde ki ürününü %10 dan başlayıp %33'e varan indirimli fiyatlardan alabilirsiniz. İndirimli alışveriş yetkisi tanımlanmış üyelik numaranız ve şifreniz cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir.

ERSAĞ Avrupa Birliği ülkelerine ihraç yapan yüzde yüz Denizli` de faaliyet gösteren bir Türk firmasıdır. Üye olmakiçin sitemizde bulunan ÜCRETSİZ ÜYE OLUN formunu doldurmanız yeterlidir.