Merhaba sevgili doğa dostları;

Size bebeklerdeki cilt hastalıklarından bahsetmek istiyorum.  Çanakkale Savaşı zamanında bile kadınlarımız topladıkları külleri bekletip elde ettikleri karışım ile temizlik yaparken, şimdi kimyasal maddeler çıktı, kül suyu unutuldu. Bilmediğimiz bir sürü zararlı maddeleri, oldukça hassas olan bebeklerin cildine bilinçsizce kullandığımız zamanlar umarım geri de kalmıştır. Bebeklerimizin cildi bizlere göre daha ince ve hassasken bilinçsizce kullanacağımız ürünlerle bebeğimizin cildinde çeşitli alerjik rahatsızlıklar çıkmasına sebep oluruz. Parfüm içeren bebek bezleri alerji ve pişiğe neden olurken, kullandığımız şampuan, ıslak mendil, cilt bakım yağları da bebeğimizde egzema başta olmak üzere bir çok hastalığın habercisi olabilir. Kullandığımız ürünlerin içindekiler kısmı acaba çocuğumuzun cildi için ne kadar sağlıklı ? Sanırım artık etiket kısmını okuma zamanı geldi. Bir çok ürün içeriğinde sodium laureth sulfate, disodium edta ve parfüm gibi çok zararlı maddeler bulunmakta ve bu maddeler bebeğimizin cildini tahrip etmektedir.

BEBEĞİNİZ İÇİN ŞAMPUAN SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

* Bebeğinizin cildini ve saçını yıpratmayacak yumuşak ürünler tercih edin.

* Saç için kullandığınız ürünlerin gözleri yakmamasına dikkat edin.

* Ph değeri 7,5; yani nötr olan şampuanları kullanın.

* Koku ve boya maddesi gibi gereksiz, alerjen kimyasallar ve paraben içeren şampuanlardan kaçının.

* Alkolsüz ürünleri tercih edin çünkü cilt en büyük organımızdır ve cilde sürülen her ürün gözeneklerden alt katmanlara kadar ulaşır hatta bununla da kalmaz lenf sistemiyle tüm vücuda etki edebilir.

* Sabun ve deterjan oranı minimum olan şampuanları kullanın. Şampuan çok köpürmemelidir. Bu aynı zamanda içerdiği deterjan oranının az olduğunun göstergesidir.
 

SİZLERİ ERSAĞ İLE TANIŞTIRMAK İSTİYORUM

Ersağ firması 2006 yılından beri ilk kez FOSFATSIZ DETERJAN üreten bir firmadır. 2006 yılından beri sağlık dostu olan ERSAĞ ürünleri HİPOALERJENİKTİR  ve Avrupa Birliği standartlarına göre dermatalojik testleri yapılmıştır. ERSAĞ ürünleri ile evinizi temizlerken klor, paraben, sls ve fosfat içermediği için uzun

 vadeli ortaya çıkan hastalıklara karşı da koruma kalkanı oluşturur. ECO-LABEL sertifikasına sahip olan ERSAĞ ins

ana ve çevreye karşı  zararlı olmadığının, genetiğiyle oynanmış bitkilerden elde edilmediğinin ve bitkisel içerikli olduğunun da garantisini vermektedir ve sıkı denetimden geçirilmektedir.

ERSAĞ ; Avrupa Birliği ülkelerine ürün ihraç eden %100 sermayeli bir Türk firmasıdır. Üye olmak için sitemizde bulunan ÜCRETSİZ ÜYE OLUN formunu doldurmanız yeterlidir.